Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/hdp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bti/public_html/hdp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Wierszyki bożonarodzeniowe

Życzenia na Boże Narodzenie

Składanie sobie życzeń z okazji Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku jest w naszym kraju tradycją. Rok rocznie wysyłamy setki kartek, maili, smsów czy życzymy osobiście. Pamiętamy wtedy nawet o tych, z którymi na co dzień nie utrzymujemy zbyt wielkiego kontaktu. W dobrym guście jest także przesyłanie ozdobnych kartek z życzeniami przez firmy do swoich współpracowników oraz klientów.

Ci bardziej pomysłowi tworzą projekty samodzielnie, mniej kreatywni kupują je w sklepie. W okresie świątecznym na rynku pojawiają się setki różnych wzorów. Można wybrać tradycyjne, jednostronne kartki, z załączonym opłatkiem, z postaciami z bajek w świątecznych strojach i otoczeniu, a nawet grające. Wszystko zależy od tego komu składamy życzenia i na co nas stać. Ceny tych najbardziej urozmaiconych mogą się gać nawet kilku złotych za sztukę.

Jak składać życzenia?

Przede wszystkim najlepiej mówić je prosto z serca, wyświechtane frazy i zdania nikomu nie przypadną do gustu. Co więcej ten, któremu je składamy może poczuć się urażony. Ważne jest, aby życzenia były szczere. Wiadomo, co innego będziemy mówić mężowi, co innego szefowi, jednakże zawsze należy pamiętać by było one w dobrym tonie.

Komu składać życzenia?

Z okazji Bożego Narodzenia składamy życzenia nie tylko najbliższym, lecz również sąsiadom czy współpracownikom. Można powiedzieć, że jest to okres kiedy można swobodnie życzyć każdemu kogo tylko się zna. Miłym gestem jest używanie zwrotu: wesołych świat, nawet jeśli wychodzimy ze sklepu czy w przeddzień Wigilii z pracy. Wszystko to tworzy wyjątkową i niezapomnianą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Ważna jest pamięć oraz dobre intencje. Nawet najprostsze życzenia powiedziane szczerze spodobają się większości osób. Oczywiście, nie musimy tego robić bezpośrednio, możemy wyręczyć się kartką świąteczną, e-mailem czy smsem. Wszystko zależy od nas i naszej inwencji. Jednakże najwięcej uroku mają te składane osobiście.